100% EMOCJI, 0% EMISJI.

Zapomnij o przeszłości. Przedstawiamy samochód elektryczny nowej generacji. Nowa Honda e Prototype to zapowiedź nowego elektrycznego samochodu Hondy, który wkrótce będzie można zarezerwować.

Nowa era samochodów

Przewiń

Wiadomości

„Chcemy się odrodzić” – twierdzi Takahiro Hachigo, prezes i dyrektor generalny Hondy. Honda zobowiązała się do stosowania technologii napędu elektrycznego w każdym nowym samochodzie, który wprowadzi na rynek europejski. To śmiałe wyzwanie wywołuje niespotykane dotąd poruszenie.

Realizacja pomysłu

Nasze miasta się zmieniają, dlaczego inaczej miałoby być z samochodami?

Nasze miasta żyją i oddychają. Powiększają się i rozwijają pod dyktando mieszkających w nich ludzi. Nadszedł czas, aby samochód stał się częścią tych zmian. Honda uważa, że najlepszym sposobem na to będzie opracowanie w pełni elektrycznego samochodu, który stanie się odzwierciedleniem progresywnych wartości. 

Wygląd

Współczesny minimalizm wymaga czegoś więcej.

Inspiracją dla Hondy e Prototype była pierwotna wersja Hondy Civic. Charakteryzuje się ona stylistyką retro, minimalistycznymi dodatkami i sportową sylwetką. Symetryczne reflektory z diodami LED zostały wykończone obramowaniami w kolorze fortepianowej czerni. Te same rozwiązania zastosowano z tyłu samochodu. Z chirurgiczną precyzją ukryto każdy możliwy szczegół. Systemy wspomagające kierowcę pozostają praktycznie niezauważalne. Niewidoczne są również punkty ładowania. Dach zdaje się delikatnie unosić nad dużymi przeszkleniami. Efektem jest nowa estetyka atrakcyjnego, kompaktowego samochodu elektrycznego o idealnych proporcjach, który bezszelestnie przecina powietrze i przestrzeń zarówno w mieście, jak i poza nim.

Historia

Wyjątkowe, relaksujące środowisko Hondy e Prototype.

Zainspirowana japońską architekturą otwarta przestrzeń Hondy e Prototype odzwierciedla „Ma”. Słowo to oznacza dynamikę, jaką tworzy otwarta przestrzeń. Projektanci i inżynierowie Hondy pracowali wspólnie nad tym, aby stworzyć płaską podłogę i układ napędu na tylne koła, dzięki którym udało się uzyskać tak przestronne wnętrze. Naturalne drewno i miękkie w dotyku, naturalne tkaniny wełniane dodatkowo uspokajają przestrzeń. Przejrzysta, oszczędna grafika wyświetlacza kierowcy i systemu inforozrywki zapewnia, że najnowsze technologie uzupełniają naturalne odczucia. Przestrzeń bagażowa i punkty ładowania zostały intuicyjnie rozmieszczone. 

Zaawansowana technologia, wyrafinowana prostota

Najnowsza technologia zbliża ludzi.

Pełnowymiarowa, cyfrowa deska rozdzielcza w Hondzie e Prototype pokazuje, jak technologia może lepiej łączyć ludzi. Umożliwia bezproblemową łączność ze smartfonem, dostęp do systemów obsługiwanych głosem oraz wszelkiego rodzaju informacji na temat podróży i stylu jazdy kierowcy. Banalne lusterka zastąpiono najnowszymi, najbardziej zaawansowanymi kamerami wideo, które wyświetlają otoczenie w sposób bardziej szczegółowy niż jakiekolwiek lusterko i praktycznie eliminują martwe punkty. Zmniejszają też opór powietrza. Przyciski oferujące skróty do popularnych funkcji znajdują się na stylowej, dwuramiennej kierownicy. Czegoś brakuje, prawda? Dźwigni zmiany biegów. Zamiast niej przy kolanie kierowcy umieszczono wygodne w użyciu przyciski: Drive, Reverse i Park.

Lider w dziedzinie rozwiązań elektrycznych

Możliwość ładowania w każdym miejscu i o dowolnej porze.

Jeśli samochody dały nam wolność, najnowsza generacja samochodów elektrycznych takich jak Honda e Prototype to nowy rodzaj wolności: możliwość ładowania akumulatorów samochodowych w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Przy zastosowaniu prądu przemiennego samochód elektryczny może być ładowany w domu przy użyciu konwencjonalnej wtyczki lub specjalnej jednostki ładującej. Można go też naładować na parkingu w sklepie, podczas gdy Ty będziesz robić zakupy. Na dłuższych trasach ogólnokrajowa sieć punktów ładowania daje kierowcom samochodów elektrycznych elastyczność zatrzymywania się i szybkiego ładowania – wystarczy zaledwie 30 minut, aby naładować akumulatory do 80% ich pojemności.

Ponad 200 km na jednym ładowaniu

Zasięg przekraczający 200 km sprawia, że Honda e Prototype to idealny samochód do
codziennej jazdy. Każda podróż powinna sprawiać przyjemność: pojazd elektryczny charakteryzuje się nisko osadzonym środkiem ciężkości, a moc trafia na tylne koła, co zapewnia doskonałą reakcję na drodze. Zaś dzięki ulgom podatkowym i niższym kosztom paliwa w porównaniu z samochodami benzynowymi i dieslami nowa generacja samochodów elektrycznych Hondy to wiele więcej niż tylko dobra zabawa.

Dołącz do nas

Bądź jedną z pierwszych osób, które zarezerwują nowy samochód elektryczny Hondy.

Chcesz przyłączyć się do rewolucji i przekonać, jak ekscytująca jest jazda nowym elektrycznym samochodem Hondy? Rezerwacje będą możliwe wkrótce. Zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia.